homelogin

logo sekce

Aktuality

Příměstský tábor 2023 30.5.2023

Poslední volná místa na

Příměstský tábor 2023

Místo konání: venkovní areál VK Ostrůvek

Termín: 10. - 14. 7. 2023

Cena: 3 000,-

Přihlášky zde: Přihláška na Beach camp Ostrůvek (google.com)

BEACH CHICKEN LEAGUE (BCL) 2023 - 17.ročník 2.5.2023

Drazí milovníci plážového volejbalu,


tento rok již po sedmnácté organizujeme pod záštitou klubu celosezónní BEACH CHICKEN LEAGUE (BCL), známou též jako "Slepičí ligu". Pro letošek jsme se rozhodli otevřít soutěžní kategorie MIXY, ŽENY a nově sekci HOBBY, určenou pro všechny, kteří se necítí na porovnávání sil se zkušenějšími týmy. Oficiálně bude soutěž zahájena 9.května 2023 a zakončena turnajem 9.září 2023. 

On-line registrace týmů je již spuštěna na webu VK: http://www.volejbalrokycany.cz/index.php?menu=souteze, kde jsou uvedeny i veškeré podrobnosti včetně podmínek a pravidel soutěže. Registrace všech týmů se uzavře k 8.květnu 2023. 


Počet družstev v jednotlivých kategoriích je omezen na 12 týmů, aby bylo reálné odehrát všechny zápasy. V kategorii amatérských družstev nehraje roli, jestli budou dvojice smíšené nebo čistě dámské/ pánské, ale musí platit, že hráči se věnují volejbalu čistě rekreačně a nejsou evidováni v žádných volejbalových soutěžích (nejen beachových).


Systém startovného bude od letošního ročníku nepatrně zjednodušený. Každý hráč, který je členem oddílu VK Rokycany, zaplatí 250,-, nečlenové pak 500,-. Z této částky je hrazen jednak pronájem hřišť pro účely vzájemných zápasů v rámci BCL (včetně provozních nákladů s pronájmem spojených), a jednak ceny pro všechny účastníky a také občerstvení na závěrečném vyhlašování. Zaplacený paušál neopravňuje účastníky k tréninkovým hodinám či zápasům mimo BCL. Startovné je nutno uhradit před startem v soutěži převodem na účet VK. Detailnější pokyny včetně QR kódu pro zjednodušení platby najdete u každé kategorie po registraci/ přihlášení na stránkách soutěže.


V případě dotazů nebo jakýchkoliv problémů kontaktujte organizačního pracovníka soutěže - Mirka Oliberiusová, mail: mirkaoliberiusova@gmail.com, tel. 723 358 865.

Rezervační systém na beachové kurty funguje tradičně a je již v provozu:  http://www.volejbalrokycany.cz/index.php?menu=ostruvek&menu_sub=beach   

                           

Šiřte mezi své přátele a známé. Těšíme se na vaši účast.

Sportu zdar!

ZAHÁJENÍ VENKOVNÍ SEZONY 2.5.2023

S nástupem (byť pomalým) jarního počasí přichází čas přesunu sportovních aktivit na čerstvý vzduch, pro milovníky volejbalu to pak znamená možnost zahrát si opět na antuce nebo na písku. Příprava hřišť a celého areálu probíhá během dubna, abychom počínaje květnem mohli oficiálně zahájit venkovní sezónu. 

Tak jako každý rok VK Rokycany nabízí pronájmy hřišť (písek, antuka, multifunkce) nebo rovnou celého areálu všem sportovním nadšencům. Podrobnější informace včetně ceníku jsou dostupné v sekci  „Areál Ostrůvek“. Nově letos spouštíme online placení rezervací, a sice pomocí QR kódu, který bude automaticky generován pod celkovým přehledem rezervací po zamluvení hřiště. Bezhotovostní transakce jsou preferovanou formou úhrady pronájmu hřišť a bez předchozího zaplacení rezervace nebude standardně možné hřiště využít. 


Beach volejbal si mezi širokou veřejností získává stále více pozornosti a zájmu, proto náš klub i tento rok nabízí možnost tréninků pro veřejnost i členy pod vedením Ivy Červenkové a Míry Dolanského. Jediné, co je třeba pro přihlášení k tréninkové skupině udělat, je registrace na stránkách VK a následná evidence ke konkrétnímu datu v sekci „Kalendář“. Zájemci se mohou hlásit nezávisle na úrovni dovedností a zkušeností jak na úterní (Ivča), tak čtvrteční (Míra) terminy, které budou probíhat vždy v čase 17.00-19.00. Cena tréninku je 150,- (veřejnost), placení probíhá přímo na tréninku v hotovosti. Členové VK hrají zdarma. 


Od letošního roku pak bude možnost si domluvit individuální trénink (min. 4 účastníci), vedený zkušenou hráčkou a trenérkou Ivou Červenkovou za 70,-/ hod./os. V takovém případě je termín na vzájemné domluvě trenéra a zájemců - kontaktní údaje: Iva Červenková, slunickoiva@seznam.cz, tel.: 737 850 373.


Ve své tradici pokračuje i BCL-Beach chicken league ("Slepičí liga"), kterou letos otevíráme již po sedmnácté. Tentokrát nabízíme možnost si zahrát v 3 soutěžních kategoriích - MIXY, ŽENY a nově HOBBY, určenou pro všechny, kteří se necítí na porovnávání sil se zkušenějšími týmy. Oficiálně bude soutěž zahájena 1.května 2023 a zakončena turnajem 9.září 2023. Podrobné informace k podmínkám a organizaci soutěže naleznete v článku věnovanému čistě BCL. 


Letos bychom také rádi navázali na loňský úspěšný ročník příměstského tábora, který pod záštitou VK Rokycany opět povede tým zkušených vedoucích a trenérů v čele s Mírou Dolanským. Tentokrát se „Ostrůvek“ dětmi zaplní v termínu 10. - 14.7.2023. Detailnější informace k této nabídce včetně přihlášek najdete na FB stránkách Beach camp ostrůvek či VK Rokycany již nyní.


Na našich webových stránkách a také na FB VK Rokycany budete průběžně informováni o plánovaných turnajích a akcích. Budeme rádi, pokud se jich v případě možnosti budete sami účastnit nebo přijdete podpořit k nám na „Ostrůvek“ své známé a kamarády.


Sportu zdar a (beach)volejbalu zvlášť!Cool

Český pohár U20Z 29.4.2023

V sobotu 22.dubna absolvovaly hráčky VK Rokycany poslední kolo Českého poháru v sezoně 2022/ 2023 v kategorii dívek do 20 let, které se konalo v Jirkově. Naše družstvo prohrálo s domácím týmem a volejbalistkami z Chlumce nad Cidlinou, nicméně další 3 utkání holky zvládly na jedniičku a díky tomu obhájily krásné 3.místo ve skupině B. Jubilantky 29.4.2023

Letošní rok oslavilo či oslaví půl století hned několik odchovankyň VK, z nichž se většina stále aktivně věnuje volejbalu. Některé jako hráčky, některé jako trenérky či funkcionářky VK, ale většina z nich podporuje náš oddíl hned z vícero pozic najednou. Na dubnové valné hromadě předali zástupci VK holkám kytici a poděkovali za roky spolupráce a podpory volejbalu v Rokycanech.

Všem oslavenkyním přejeme ještě jednou jen to nejlepší a hlavně hodně zdraví do dalších let vzájemné spolupráce;).

Pohár krajů mladších žákyň 29.4.2023

Družstvo mladších žákyň odehrálo v sobotu 15. dubna poslední kolo turnaje „Pohár krajů“. Turnaje, který oslavil 30. výročí, se dlouhodobě účastní sedm družstev z Jihočeského, Karlovarského, Plzeňského a Středočeského kraje. Zároveň to byl v této sezóně poslední oficiální soutěžní turnaj.

Naše děvčata v turnajích získávala zejména zkušenosti v utkáních s o rok staršími děvčaty, v celkovém hodnocení jsme obsadili 6 místo. Jak a jestli se nám to podařilo, zjistíme v příštím ročníku.

Na fotografii jsou zleva stojící Mája Ježková, Bára Hajičová a Terka Hájková, klečící Bára Nová, Elča Bozděchová, Eliška Pauchová a Anička Kozlerová, ležící Natka Koucká a Anička Blechová.

< novější aktuality  |  starší aktuality >

 


© Volejbalový klub Rokycany 2017, design by Marci & NORADU, facelift Michal Křížek