Hlavní trenéři všech kategorií zhodnotili uplynulou sezónu.
Hlavní trenéři všech kategorií zhodnotili uplynulou sezónu.
Závěrečné kolo Krajského přeboru KP "4" proběhlo v sobotu 25. dubna souběžně ve Šťáhlavech a v Plzni za účasti čtyř našich týmů. Zatímco mladší žákyně (A a B) ve Šťáhlavech předvedly skvělou týmovou chemii a bojovnost proti silným soupeřům, dračice z přípravky (C a D) v Plzni překvapily výbornými výsledky.
Sobota 18. dubna se do historie našeho klubu zapsala stříbrným písmem. Finálový turnaj Městského přeboru trojic v kategoriích „3“ a „MINI“ byl pro naše barvy nejen přehlídkou bojovnosti, ale i velkým úspěchem. Do turnaje jsme vyslali hned osm týmů, které po celý den sbíraly cenné zkušenosti a měřily síly s konkurencí. Skvělou jízdu celým dnem nakonec korunoval tým Rokycany A, který v kategorii MINI vybojoval fantastické stříbrné medaile.
V sobotu 11. dubna se šťáhlavská sportovní hala naposledy v této sezoně rozehrála všemi barvami. Konal se zde závěrečný turnaj v barevném minivolejbalu, který byl pro mnohé naděje našeho sportu vyvrcholením celoročního snažení a pro některé i pomyslnou tečkou za letošní soutěžní kapitolou. Atmosféra byla, jak už je v této sezoně zvykem, naprosto elektrizující – na kurtech se vystřídalo přes 80 týmů v kategoriích žluté, oranžové a červené. Pokud však někdo čekal poklidné loučení se sezonou, náš klub ho rychle vyvedl z omylu. Naši výpravu tvořilo i s trenéry přes 60 členů a do Šťáhlav jsme rozhodně nepřijeli jen do počtu – naším cílem bylo i vítězit. Výsledková listina mluví jasně: z celkových devíti medailových pozic napříč kategoriemi jich celých pět putuje do Rokycan. K pěti cenným kovům jsme navíc přidali jedno nepopulární, ale vysoce ceněné „bramborové“ čtvrté místo. Domů se tak vracíme s pocitem dobře odvedené práce a potvrzením, že rokycanský volejbal má před sebou zářivou budoucnost.
Dva týmy mladších žákyň a dva týmy starší přípravky bojovaly ve svých skupinách v Krajském přeboru čtveřic v neděli 15. března. Družstva A a B složená z ročníků 2013 a 2014 se utkala se soupeřkami v domácí hale, zatímco jejich mladší kolegyně z přípravkových týmů C a D vyjely odehrát své zápasy do Mirošova a Plzně. Jelikož většina hráček už byla rozehraná ze sobotního turnaje trojic, daly se očekávat skvělé výkony.