Poslední únorová sobota patřila dvojzápasu rokycanských žen proti týmu Kladrub. Březen pak přivítaly kategorie U18, U15 a U14 svými turnaji.

V sobotu 14. března to v Plzni žilo volejbalem! Na palubovku 1. ZŠ „vlétlo“ hned osm našich týmů, aby zabojovalo v předposledním kole Městského přeboru trojic. V kategoriích "3" i "MINI" tak sbíralo cenné body do celkového hodnocení téměř 40 rokycanských nadějí.
MP "3"
Rokycany A (skupina A) - Olča, Danča, Noemi a Adri
„Naše elitní trojkové „Áčko“ se v sobotu představilo v nejlepší skupině, kde svedlo neuvěřitelně vyrovnané bitvy. Turnaj se nesl v duchu velké bojovnosti a oslav – a to nejen těch volejbalových, protože Olča s týmem oslavila své narozeniny.
Hra našeho týmu byla tentokrát jako na houpačce, ale s velmi kvalitním herním projevem. Holky dokázaly remízovat se všemi svými soupeři, což jim vyneslo celkové 4. místo ve skupině (5. místo celkově). Nejdůležitějším výsledkem však je, že se tým udržel v elitní skupině i pro nadcházející finálové kolo.
V poli i na síti předváděl tým hezký volejbal. I když nás občas trápila přesnost a některé míče končily v autu, herní nasazení bylo příkladné. Svým přehledem mě opět nadchla Danča, jejíž technika prstů ve výskoku a nečekaná řešení herních situací jsou často překvapením pro soupeřky, spoluhráčky na hřišti i pro mě.
Díky udržení v nejvyšší skupině před námi stojí velká výzva. Pořád totiž existuje teoretická šance na zisk bronzových medailí v celkovém pořadí soutěže! Recept je jasný: holky musí v posledním kole podat maximální výkon, pokusit se nejlepší skupinu vyhrát a pak už jen čekat, jak dopadnou soupeřky na průběžném 3. a 4. místě. Motivace je obrovská a já věřím, že do toho holky dají všechno!“
Celkové pořadí po 5. kole na prvních 6 místech v kategorii "3" a skupiny týmů pro poslední kolo:
Rokycany B (skupina C) - Anet „Lisi“, Neli, Žofi, Uli, Saša a Kira
„Sobotní turnaj trojkového volejbalu zastihl náš tým v lehce pozměněné sestavě, která se však své role zhostila velmi statečně. Holky si z turnaje odvážejí bilanci jednoho vítězství a dvou cenných remíz, což jim zajistilo čtvrté místo ve skupině.
Velkým pozitivem byla snaha o rozehru na tři doteky. Místo pouhého „zbavování se“ míče se holky snažily o klidnou kombinaci, a několik výměn se dokonce opravdu volejbalově povedlo. Právě tato herní odvaha vedla k zaslouženému vítězství a vyrovnaným bitvám, které skončily dělbou bodů.
I přes dílčí úspěchy nás stále provázejí nedostatky, které tým brzdí v cestě za ještě lepšími výsledky:
Turnaj ukázal, že pokud holky zpřesní základní činnosti, mohou pomýšlet na pravidelné výhry. Potenciál k útoku a tvorbě hry v týmu rozhodně je, nyní je potřeba přidat i potřebnou jistotu a vzájemnou domluvu na hřišti.“
Rokycany C (skupina C) - Terka H., Anička E., Rozi, Majda „Mity“, Vladi a Terka P.
„Tento turnaj byl pro tým Rokycany C především velkou školou a prověrkou odolnosti. Konečné skóre 0:10 na sety a 52:150 na míče sice hovoří jasnou řečí, ale je potřeba vzít v úvahu složení týmu – dvě hráčky byly na svém prvním trojkovém turnaji a zbylá čtveřice stále nepatří mezi úplně nejzkušenější volejbalistky. Celkově jsme se tentokrát herně trápili a výkon zůstal za očekáváním i ve srovnání s minulým kolem. Pro holky je to však jasný signál, na čem je potřeba nejvíce zapracovat, aby příště dokázaly soupeřky více potrápit.
Nesmíme zapomenout zmínit jeden světlý okamžik, kdy jsme byli svědky velmi vyrovnaného setu se spoluhráčkami z týmu Rokycany B. Při posledním míči se štěstí bohužel přiklonilo na stranu soupeřek a tak nám výhra unikla tím nejtěsnějším výsledkem (14:15).“
Rokycany D (skupina C) - Kája „Ori“, Anet „Baumi“, Anet „Červík“, Karin a Štěpán
„K naší staré známé čtveřici se připojila nová spoluhráčka Karin, která do týmu velice rychle zapadla.
Soupeři, jako Rokycany C a Loko B, nám nedělali žádné problémy a výrazným rozdílem jsme je porazili v obou setech. Na druhé straně je pak škoda „výpadků“ ve hře proti týmům Loko C, Loko A a Rokycany B. Těmito prohranými sety jsme přišli o možnost postoupit do prostřední výkonnostní skupiny a v posledním kole se tedy opět představíme ve skupině C.
Během celého dne jsme ukázali, že zvládáme základní herní činnosti, na kterých intenzivně pracujeme. Teď už jen stačí přidat více útočné hry na tři doteky a při úderech přes síť také kreativně přemýšlet.
Celkově držíme 14. místo, které se v sobotu 18. dubna pokusíme ubránit před týmem Slavie, která na nás ztrácí pouze 2 body.“
MP "MINI"
Rokycany A (skupina A) - Anička A., Emmi, Kája a Denča
„Předposlední kolo soutěže nám přineslo upevnění celkové druhé pozice. Během dne jsme si snadno poradily s týmy Klatovy B, C i Loko A. Trochu nás potrápily spoluhráčky z týmu Rokycany B, kdy jsme hned začátek prvního setu dost vypustily a pak byly lehce nervózní z vyrovnaného stavu. Naštěstí jsme se do zápasu vrátily a získaly tak další 2 body do tabulky.
Našimi největšími soupeři byly opět Klatovy A, tým, který stále vede celkový žebříček. Oba týmy po sobě od rána "pokukovaly" a připravovaly si proti sobě herní taktiku. Samotný zápas byl pak, stejně jako vždy, plný bojovných dlouhých výměn a také emocí. I když oba sety nedopadly v náš prospěch a holky tato prohra velmi mrzela, věřím, že všichni přihlížející trenéři i diváci si užili, troufám si říct, nejhezčí volejbalový zápas dne v této kategorii.“
Celkové pořadí po 5. kole na prvních 5 místech v kategorii "MINI" a skupiny týmů pro poslední kolo:
Rokycany B (skupina A) - Elli, Kamča, Sofi, Áďa, Lea a Viky H.
„Naše „MINI Béčko“ má za sebou turnaj plný emocí a kvalitního volejbalu. Holky se představily v nejlepší skupině, což s sebou přineslo náročné soupeře, ale i možnost ukázat, jak silným týmem jsou.
I když jsme se nevyhnuly několika zbytečným chybám, které pramenily z velké snahy, holky ani na chvíli neztratily týmového ducha. Obrovskou pochvalu zaslouží za to, jak mezi sebe krásně a přirozeně začlenily nováčka týmu, Viky. Ta do své premiéry vlétla s odvahou a stala se platnou součástí sestavy.
Vrcholem turnaje byl výkon proti nejtěžšímu soupeři – týmu Klatovy A, který je složen i z kluků. Naše hráčky se jich nezalekly a dokázaly je pořádně potrápit, což svědčí o jejich rostoucím sebevědomí a herní kvalitě.
Hlavní cíl turnaje byl splněn na jedničku. Tým podal velmi slušný výkon, díky kterému si udržel místo v nejlepší skupině i pro závěrečné kolo sezóny. Holky tak mají skvělou výchozí pozici pro finále, kde budou chtít vylepšit své celkové 9. místo, o které se aktuálně dělí s týmem ze Šťáhlav.“
Celkové pořadí po 5. kole na 7. - 11. místě v kategorii "MINI" a skupiny týmů pro poslední kolo:
Rokycany C (skupina C) - Anička K., Majda „Kubík“, Madlenka E. a Madlenka D.
„Tým Rokycany C byl na turnaji nejmladším družstvem a holky zde především sbíraly cenné zkušenosti a učily se reagovat v ostré hře, případně používat i odbití bagrem. Majda předvedla několik pěkných podání a téměř vždy bodovala hrou na druhou přes síť, ke které se uchylovala z nejistoty, zda dobře nahraje. Madlenka E. se snažila o dobrou hru, ale musí se soustředit na sledování míče, vyšší nahrávku a ještě trochu potrénovat servis. Podobně jsou na tom Anička s druhou Madlenkou, které potřebují zapracovat na technice podání a především na reakci; obě hráčky měly v zápasech delší prodlevu v rozhodování, a proto je pro ně klíčové začít lépe sledovat míč a rychleji na něj reagovat.“
Rokycany D (skupina C) - Juli, Verča, Lotty a Viky R.
„U družstva Rokycany D bylo s každým dalším zápasem vidět malé zlepšení, přičemž holky už do hry postupně zapojovaly i bagr. Velmi šikovně se reprezentovala Viky, která ukázala pěkné podání, a pokud se na hřišti trochu více uklidní, bude její výkon příště skvělý. Také Juli hrála velmi pěkně a kvalitně podávala, jen by měla občas více zapojit nohy, aby se dostala včas pod míč. Verča sice někdy bojovala se zbrklostí, ale své podání držela na solidní cca 80% úspěšnosti a po dobré nahrávce dokázala předvést pěkný útok prsty. Sestavu doplnila Charlotka „Lotty“, která ukázala, že umí hrát přes síť velmi efektivně, pokud dostane přesnou nahrávku, nicméně musí ještě pořádně trénovat servis a lépe se připravit na každý přicházející míč.
Holkám se v týmovém výkonu podařilo hrát vyrovnaně se všemi soupeři a jen těsně jim unikl postup do vyšší výkonnostní skupiny.“